Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Alerjik Deri Hastalıkları
Alerjik Deri Hastalıkları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Deri hastalıkları içinde alerjik deri hastalıkları sık görülenlerdir. Cildin dış ortamla teması olan bir organ olması, alerjik deri hastalıklarının bu organımızda sık olarak ortaya çıkışının başlıca nedenidir.

Deri yüzeyinde ortaya çıkacak belirti basit bir nedenle (sinek vb) olabileceği gibi, sistemik bir hastalığın belirtisi olabileceğini de akıldan uzak tutmak gerekir. Deri hastalıklarının büyük bir bölümü bağışıklık sistemini ilgilendiren (immunolojik) ve alerjik mekanizmalar ile ortaya çıkar. Burada bahsettiğimiz “alerji” terimi çok geniş kapsamlı bir terim olup, birçok deri hastalığının gelişiminde önemli rol oynar.

Genellikle halk arasında birçok hastalık alerjik mekanizmalarla açıklanmaya çalışılır. Örneğin domates yedim ellerimde içi su dolu kabarcıklar çıktı, ya da çikolata vb gibi allerjen gıdaların yenmesi ile “kurdeşen oldum” gibi yakınmalara sık rastlamaktayız. Alerjik hastalıklar ile gıdalar arasında ilişki kurma eğilimi yaygın bir düşünce tarzıdır ve genellikle kaşıntılı hastalıklara bu tür yakıştırmalar yapılır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Alerjik

Deri

Hastalıkları