Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Alerji Testi Nerede Yapılır
Alerji Testi Nerede Yapılır
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Alerji Testi Nerede Yapılır :

En yaygın alerjenler; ev içerisinde bulunan yozlar, mantarlar, tüylü hayvanlar, Gıda maddeleri ve çeşitli tıbbi ilaçlardır. Metallerden çimenlerden ve hatta topraktan bile alerjisi olan insanlar da bulunmaktadır. Bilinenin aksine bu maddelere bir anda alerji başlamaz belirli bir zaman süresinde alerjen maddenin gelişim göstermesi gerekmektedir.

Bu alerjen maddelere de vücudumuzun zaman içerisinde bazı tepkiler gösterdiği de bilinmektedir. Bu tepkiler burun tıkanıklığı, kaşınma ve aşırı derece de öksürme şeklinde gelişebilir. Bazı maddelere alerjen göstermek ise oldukça uzun zamanlara neden olmaktadır.

Alerji kimde görülür.

Kalıtımsal etkilere bağlı olarak alerjinin görülmesi bir çok önemli role sahiptir. Anne veya babada alerjiye karşı bir hassasiyet bulunuyorsa çocuğun alerjiye yakalanma olasılığı yüzde kırk beştir. Bu sebepten dolayı anne ve babanın da alerjiye olan duyarlılığına dikkat etmek gerekmektedir. Bazı sebeplerden dolayı alerjinin vücuttan kaybolması mümkün olurken çeşitli sebeplerden dolayı alerjinin uzaklaştırılabilmesi ne yazık ki mümkün olmamaktadır.

Örneğin arı iğnesine alerjisi olan insanların birkaç sefer arı tarafından sokulmalarının ardından ölümleri bile yaşanabilmektedir. Küçük olan alerjilerden kurtulmak ise oldukça kolaydır.

Alerjinin belirtileri nelerdir.

Polen ve buna benzer alerjilerde gözde sulanma ve öksürme gibi belirtiler gözlemlenebilir. Gıda maddelerine alerjide ise kızarma ve kabarma gibi etkiler oluşur. Solunum yolları alerjisinde ise şiddetli öksürük meydana gelmektedir.

Alerji testi yapmak için uygun donanıma sahip olan bir hastaneye gitmek yeterli olacaktır. Bu hastanede kısa bir süre içerisinde hangi maddeye alerjiniz olduğu tespit edilebilmektedir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Alerji

Testi

Nerede

Yapılır