Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Akut Vajinit Nedir
Hastalığınız hakkında merak ettiklerinizi uzmanımıza sormak için tıklayın, hemen cevaplasın.
Vajinit, vajina enflamasyonudur. Akıntı, Kaşıntı ve ağrı ile sonuçlanabilir. Sebebi çoğunlukla enfeksiyon ya da vajinanın olağan dengesinde yaşanan bir değişikliktir. Vajinit, aynı zamanda menopozdan sonra östrojen seviyesinin düşmesi sonucu da oluşabilir.

En yaygın vajinit türleri şöyledir:


Bakteriyel vajinit. Bu tür vajinit, vajina bölgesinde normal olarak bulunan birçok organizmanın aşırı şekilde büyümesi ve vajinal bakterilerin doğal dengesini alt üst etmesi sonucu oluşur.Maya mantarlarının sebep olduğu enfeksiyon. “Candida albicans” denilen ve kadınların doğal olarak genital florasında sıklıkla bulunan bir Mantar bu tür vajinite sebebiyet verir. Tahminen her dört kadından üçü, hayatlarında en az bir kez bu tür bir enfeksiyon geçirir.Trikomonas vajinit. Vajinite, bir parazit neden olur ve çoğunlukla Cinsel birleşme ile bulaşır.Atrofik vajinit. Menopoz sonrası düşen östrojen seviyesi sonucu ortaya çıkar. Vajinal dokular incelir ve kurulaşır, sonucunda ise akıntı, kaşıntı veya ağrı gözükebilir.Vajinitin türüne göre farklı tedavi seçenekleri uygulanır.
Bu Makaleler İlginizi Çekebilir
Bunlar İlginizi Çekebilir
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Merve Sarıselamlar benim akut vajinitim var sürekli iltihaplanma akıntı ve yanma oluşuyor. bitkisel bir tedavisi varmıdır acaba yardımcı olsanız yaşım 22
  • Diğer Makaleler

    Akut

    Vajinit

    Nedir