Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Akut Vajinit Nedir
Vajinit, vajina enflamasyonudur. Akıntı, Kaşıntı ve ağrı ile sonuçlanabilir. Sebebi çoğunlukla enfeksiyon ya da vajinanın olağan dengesinde yaşanan bir değişikliktir. Vajinit, aynı zamanda menopozdan sonra östrojen seviyesinin düşmesi sonucu da oluşabilir.

En yaygın vajinit türleri şöyledir:


Bakteriyel vajinit. Bu tür vajinit, vajina bölgesinde normal olarak bulunan birçok organizmanın aşırı şekilde büyümesi ve vajinal bakterilerin doğal dengesini alt üst etmesi sonucu oluşur.Maya mantarlarının sebep olduğu enfeksiyon. “Candida albicans” denilen ve kadınların doğal olarak genital florasında sıklıkla bulunan bir Mantar bu tür vajinite sebebiyet verir. Tahminen her dört kadından üçü, hayatlarında en az bir kez bu tür bir enfeksiyon geçirir.Trikomonas vajinit. Vajinite, bir parazit neden olur ve çoğunlukla Cinsel birleşme ile bulaşır.Atrofik vajinit. Menopoz sonrası düşen östrojen seviyesi sonucu ortaya çıkar. Vajinal dokular incelir ve kurulaşır, sonucunda ise akıntı, Kaşıntı veya ağrı gözükebilir.Vajinitin türüne göre farklı tedavi seçenekleri uygulanır.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.