Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Akut Konjonktivit
Yeşilex Yaban Mersini Ekstraktı 700 mg (60 Kapsül)
89,00 TL
Ürün Fiyatı

3406
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

101511
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

70522
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Akut Konjonktivit
Akut Konjonktivit: Sıklıkla pembe göz olarak söz edilen konjonktivit, göz kapaklarının üzerindeki şeffaf zarın ve korneya marjına kadar gözün sathını kaplayan zarın iltihabıdır. Buna genellikle bir virüs sebep olur.

Aynı zamanda, Uyku sırasında bir çapak meydana getirebilen göz akıntısı da olabilir. Görüş bozukluğu ve ışığa hassasiyet de olabilir.

Çoğu durumlarda Konjonktivit rahatsızlık verir, fakat görüşünüzü bozmak bakımından zararsızdır. Fakat son derece enfeksiyöz (bulaşıcı) olduğu için başkalarına konjonktivit bulaştırmamak üzere özel tedbirler alın. Yiyecek kab ve aletlerini paylaşmaktan kaçının. Ellerinizi sık sık ve gayet iyi yıkayın.

Acil Müdahale: Eğer gözlerinizde kızarıklık ve çapaklanma varsa ve konjonktivitten şüphe ediyorsanız günde birçok defa suni gözyaşı ile yıkayınız, bunu reçetesiz olarak satın alabilirsiniz.

Bu işlem belirtileri hafifletebilir; bu belirtiler genellikle Des günden az veya en fazla yedi güne kadar sürer Kapalı göz kapaklarının üzerine bir serin kompres (el bezi) uygulayabilirsiniz, bu Kaşıntı ve şişkinim durumlarını rahatlatabilir.

Eğer belirtileriniz düzelmezse veya görme zorluğunuz varsa tıbbi bakım sağlayınız.

Ender olarak konjoktivit özel tedaviye cevap verecek olan bakteriler nedeni ile meydana gelmiş olabilir. Eğer konjonktivit kontak lensi olan bir gözde meydana geldiyse derhal bir göz doktoruna gidin.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Akut

Konjonktivit