Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ağız Mantarı Tedavisi
Ağız Mantarı Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Ağız mantarı tedavisi için neler yapılmalı? Sorusuna yanıt olarak ağız mantarı tedavisi için yöntemler ve ağız mantarı tedavisi hakkında faydalanacağınız bilgiler bu makalede yer almaktadır.Doktorunuz veya dişçiniz 7 ila 10 gün süreyle kullanılacak ağızdan alınan mantar ilacı önerebilir. Neden olan temel rahatsızlıklar da beraberinde tedavi edilmelidir.

AĞIZ MANTARI (PAMUKÇUK) BELİRTİLER

Ağız veya boğazda krem-beYaz renkte, ağrılı yara parçaları. Ağzımızda çok değişik türden küçük miktarlarda mikroplar bulunur. Latincesi Candida albicans olan ve vücudun başka yerlerinde de görülen bu mantar türü bazen kontrolsüz bir biçimde üreyerek "ağız mantarı" denilen bir iltihaba yol açar. Bu zaman zaman yemek borusuna da inebilir.

Birçok kadının zaman zaman başına gelen va-jinal mantarlarla aynı türdendir. Ağız mantarı, vücudun hastalık gibi nedenlerle direncinin azalması veya ağızdaki mikrop dengesinin kullanılan Antibiyotik gibi ilaçlarla bozulmasından kaynaklanır.

Birçok kişinin yakından bildiği bu rahatsızlık en çok bebekler ve küçük çocuklarda ve yaşlılarda görülmekle birlikte, her yaşta da çıkabilir.
İnsanın canını yakmasına rağmen, önemli bir bozukluk değildir. Ancak, yemek yemeyi engelleyebileceğinden beslenme dengesini bozabilir. Doktor veya Diş doktoru tarafından tedavi edilebilir ama genelde tekrarlama eğilimi gösterir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Ağız

Mantarı

Tedavisi