Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Adet Düzenleyici
Adet Düzenleyici
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Adet Düzenleyici, İle İlgili Gerekli Tüm Bilgiler Aşağıdaki Makalemizde Yer Verilmektedir. Adet Kanaması, Adet Düzenliği İçin Tarfilerde Bulunmaktadır.

ADET DÜZENLEYİCİ BİTKİLER

Adetlerin düzensiz olması bütün kadınları rahatsız eden bir durumdur. Bunun çözümü öncelikle bir hekime gitmektem geçiyor. Doğa eczanesinden faydalanmak isteyenler için ise bizim bir kaç önerimizi var.

HAYIT MEYVESİ TOHUMU :Yarım tatlı kaşığı tohum havanda hafifçe ezilir, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır. Üstü kapalı olarak 10-15 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2-3 bardak taze demlenmiş çay, soğultulmadan öğün aralarında içilir.

UYARI : Yüksek dozajda Hayıt meyvesi, yüzeysel karıncalanma duygusuna yol açabilir. Gebelik süresince kullanılmaması herhalde doğru olur.

MALZEMELER : Beşparmak Otu Kökü, Civan Perçemi ,Çoban Çantası, Saplı Meşe Kabuğu, Su

HAZIRLANIŞI : Bütün malzemelerden birer çay bardağı alınarak bir kaba konur ve karıştırılır. Yeteri kadar su eklenerek kaynatılır. Soğutulduktan sonra içilir

2. TARİF İÇİN MALZEMELER : Bal , Hardal Tohumu, Nane, Su, Yabani Kereviz

HAZIRLANIŞI : Bir çay bardağı toz haline getirilmiş hardal tohumu ve Nane bir tutam yabani kereviz alınarak bir kaba konur. Yeteri kadar su eklenerek kaynatılır. Soğutulduktan sonra bal île beraber içilir.

AŞIRI ADET KANAMALARI İÇİN : Aşırı kanama problemi olanlar için doğadan yararlanmak isteyenlere ;

•Kramp eşliğindeki güçlü kanamalara karşı, kramp çözücü civanperçemi, kan durdurucu atkuyruğu veya çobançantası bitkilerinin çayı etkili olur. Günde 2-3 bardak çay, adet döneminin 2-3 gün öncesinden başlanarak, yemeklerden önce, tatlandırılmadan içilir.

•Gül veya çam kokusu rahatlatıcı olabilir. İçine bu bitkilerden birinin esansından birkaç damla karıştırılmış su dolu bir çanak yatak odasında bulundurulmalıdır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Adet

Düzenleyici