Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Adana Nusret Karasu Göğüs Hastalıkları Hastanesi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Adana Nusret Karasu Göğüs Hastalıkları Hastanesi

Adana Nusret Karasu Göğüs Hastalıkları Hastanesi

Adana Nusret Karasu Göğüs Hastalıkları Hastanesi Ve Göğüs Cerrahisi, Bu Hastanenin Sahip Olduğu Genel Özellikler Ve Sunulan Hizmetler, Konumu, Ulaşım Bilgileri, Doktorları Hakkında Detaylı Bilgiler Aşağıda Açıklanmıştır.


Prof. Doktor Nusret Karasu Göğüs Hastalıkları Hastanesi


Tarihçesi:

Hastanemizin arsası 1952 yılında hayırsever Mahmut KİBAROĞLU tarafından Verem Hastanesi yapılması koşulu ile Adana Verem Savaş Derneğine hibe edilmiştir. Adana Verem Savaş Derneği tarafından da Göğüs Hastalıkları Hastanesi yapılmak üzere Sağlık Bakanlığına devredilmiştir. Dr.Ali Mustafa MENTEŞOĞLU ve Dr.FeyYaz ETİZ‘in üstün gayretleri ile 1953 yılında temeli atılan hastane binası 1955 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır. Ayrıca Dr.Yusuf Ziya EREN‘in Başhekim olarak görev yaptığı yıllarda, Hastane binasına ek olarak yaptırılan idare binası da 1984 yılında hizmete açılmıştır.

Hastanemizin arsası 13.087 m2 olup hastanenin oturum alanı 1484 m2‘dir. Hastane binası bodrumla birlikte 4 katlı olup, bodrum katında; Kalorifer dairesi, mutfak, ambarlar, soğuk hava depoları ve morg bulunmaktadır. Zemin katta Poliklinikler, hasta kayıt, hasta kabul, röntgen, laboratuarlar ve gözlem odaları mevcuttur. Birinci ve ikinci katlarda ise hasta servisleri yer almaktadır. Halen fiili 187 yatak mevcut olup 106 yatak nonspesifik hastalar ( KOAH, Astım, v.b) için, 75 yatak ise Tüberkülozlu hastalar için tahsis edilmiştir. İdare binasının oturum alanı 291 m2‘dir. Bodrumla beraber 5 katlı olan idare binasında zemin katta Başhekimlik, birinci katta idare ve eczane, ikinci katta muhasebe, satınalma ve bilgi işlem birimleri, üçüncü katta sivil savunma ve istatistik birimleri, ilaç depoları ve 6 yataklı mahkûm koğuşu bulunmaktadır. Adana Prof.Dr. Nusret KARASU Göğüs Hastalıkları Hastanesi Bölge Hastanesi konumunda olup Adana, Antakya, Gaziantep, İçel, Kahramanmaraş ve Osmaniye ve Kilis illerinin Verem Savaş Dispanserlerinden gönderilen Tüberkülozlu hastalara da yataklı tedavi hizmeti sunmaktadır.


VİZYONUMUZ

Tüm hastalarımızın beklentilerini uluslar arası standartlar çerçevesinde karşılayan, hastalarımızın ve çalışanlarımızın memnuniyetini sağlayan modern bir sağlık kuruluşu olmaktır.

MİSYONUMUZ

Hastanemizde; Göğüs Hastalıkları alanında tüm teknolojik yenilikleri takip ederek ve çağdaş metotları kullanarak hastalarımıza doğru tanı ve tedavi ile kaliteli hizmet sunmak temel amacımızdır.Kalite Politikası

Prof. Dr. Nusret Karasu Göğüs Hastalıkları Hastanesi olarak; hastalarımıza Hasta Hakları doğrultusunda; modern teşhis araçları ile doğru tanı ve tedavi metotları kullanarak zamanında, kaliteli, güvenilir sağlık hizmeti sunarak; hastaların ve çalışanların memnun olacağı şekilde, sürekli gelişen etkin bir yönetim ve uygulama kalite politikamızdır.KALİTE HEDEFLERİ

1. ACİL POLİKLİNİK VE ACİL SERVİSİN ACİL TEBLİĞİNE GÖRE DÜZENLENMESİ

2. 2011 YILI SONUNA KADAR YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ AÇMAK

3. YANGIN YÖNERGESİ DOĞRULTUSUNDA EKSİKLİKLERİN GİDERİLMESİ

4. BİYOKİMYA LABORATUARININ DÜZENLENMESİ

5. HASTA YATAKLARININ GELİRİMİZ ORANINDA YENİLENMESİ

6. HASTA MEMNUNİYETİNİ %90 ÇIKARTMAK

7. HASTANE ENFEKSİYON RİSKİNİ %80 AZALTMAK

8. KURUMSAL PERFORMANS KATSAYISINI 0.90 ALTINA DÜŞÜRMEMEK


En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Adana

Nusret

Karasu

Göğüs

Hastalıkları

Hastanesi