Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Abortus Imminens

Abortus ÝmminensDüþükler gebeliklerin en sýk karþýlaþýlan komplikasyonudur.
Gebeliklerin en az %15'inde meydana gelir. Anne yaþý ile deðiþiklik göstermekle birlikte 45 yaþýndan büyük kadýnlarda bu oran %50'den fazla, 20 yaþýn altýndaki kadýnlarda ise %12 civarýnda bildirilmektedir. Daha önceden düþük yapmýþ kadýnlarda risk artmaktadýr. 3 ve daha fazla sayýda düþük yapan kadýnlarda tekrar düþük yapma riski %50'lere ulaþmaktadýr.
Ýlk üç ayda görülen düþüklerin %60'ýnda kromozom anormallikleri bulunmaktadýr.

Gebeliðin ilk yarýsýnda vaginal kanamalar geleneksel olarak düþük tehditi olarak kabul edilir.
Gebeliðin erken aylarýnda lekelenme ya da kanama oldukça sýk görülür bu oran yaklaþýk %25 dir. Parlak kýrmýzýdan kahverengi lekelenmeye kadar giden farklý türde kanamalar görülebilir. Kanama ya da lekelenmeye alt bel aðrýlarý ve rahim kasýlmalarý eþlik edebilir.
Böyle bir durumla karþýlaþýldýðýnda muhakkak ultrasonografik muayene yapýlmalý, kanamanýn nedeni ortaya konulmalýdýr.
Düþük tehditi durumunda gebeye yatak istirahati, bol su içmesi ve Cinsel iliþkiden kaçýnmasý tavsiye edilir. Progesteron içeren haplar destek olarak verilebilir. Tüm bunlara raðmen bilimsel veriler düþüðü önlemenin kesin bir çaresinin bulunmadýðýný göstermektedir.Bu nedenle hekim takibinde kalmak ve düzenli ultrasonografik inceleme en doðru yaklaþým þeklidir.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.