Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Peygamber Efendimizi Rüyada Görmek İçin Okunacak Dua
Peygamber Efendimizi Rüyada Görmek İçin Okunacak Dua
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Peygamber Efendimizi rüyada görmek için okunacak dua burada bulunmkatadır. Eğer iyi bir kulsanız ve görevlerinizi yerine getiriyorsanız, Allah'ın izniyle Peygamber Efendimizi rüyada görebilirsiniz.

Peygamber Efendimizi Rüyada Görmek için Okunacak Dua

Peygambermizi rüyada görmek için yatsıdan evvel taze bir abdest alınarak namaz kılmaya başlanır. Her rekatta zammı sure olarak üçer defa İhlası şerif okunur.İki rekatta bir selam verilir. Yatsıya kadar devam edilir. Yatsı ezanı okununca camiye gidilir. Cemaatla namaz kılındıktan sonra vitir namazı eve bırakılır.Eve gidildiği vakit iki rekat daha Sure-i İhlas ile namaz kılınır. Bundan sonra vitir kılınır. Ondan sonra: "Ya Rabbi! Cenabı Peygamber'i istediğimden daha güzel bana göster.

" diye dua edilir. Böylece tarif edildiği şekilde yapılırsa Efendimiz (s.a.v.) rüyada bi iznillah görülür. Cenabı Peygamber (s.a.v.)'i rüyada görmek yüz sene nafile ibadet yapmaktan daha tesirlidir. Yani yüz sene nafile ibadet eden kimse o kadar sevap kazanamaz.
Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'i rüyada görebilmeyi Hızır (a.s.)'dan şöyle naklederler:

Yatsı namazından sonra secdeye var ve şu teşbihlerin her birini yedişer defa oku:


''Estağfirullâhel azıyme ve etûbü ileyh. Sübhânellâhi vel hamdü lillâhi ve lâ ilahe illallâhü vallâhü ekber. Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh.''

Sonra başını secdeden kaldır ve ellerini dergahı izzete kaldırıp bu duayı oku:

Allâhümme yâ rabbi yâ rabbi yâ Allah. A llâhü m m e yâ rabbi yâ rabbi yâ Allah. Allâhümme yâ rabbi yâ rabbi yâ Allah. Yâ rahmâned dünyâ ve rahıymel âhırati ve rahıymehümâ ilâhel evveliyne velâhıriyne yâ erhamer râhımiyn. Yâ hayyü yâ kayyûmü yâ zel celâli vel ikrâmi salli alâ muhammedin ve alâ âli muhammedin ve erinî seyyidenâ muhammeden fil menâmi vağfir lî bi rahmetike yâ rabb.

Dua bitince vitir namazını kıl; yatağa yatıncaya kadar salavat-ı şerife getirmeye devam et. Yatakta sağ tarafının üzerine kıbleye karşı yat.Hasan-ı Basri (rahimehullah)'tan: "Kim yatsı namazından sonra dört rekat namaz kılıp, her rekatında Fatiha'dan sonra birer kere (Vedduhâ, e lem neşrah leke, innâ enzelnâhü ve izâ zülzilet...) surelerini okur, ondan sonra yüz kere Allah'a istiğfarda bulunur, yüz kere Peygamber Aleyhisselam'a salat ü selam getirirse ve yüz kere de (lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azıym) derse, rüyasında Peygamber (s.a.v)'i görür."

Ebu Hüreyre (r.a.) rivayet ediyor. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyurdu:

"Kim cuma gecesi iki rekat namaz kılıp, her rekatında bir kere Fatiha, bir kere Ayet'el-Kürsi, onbeş defa Kul hüvallâhü ehad... okur, selam verdikten sonra da bin kere salatü selam getirirse, diğer cumaya kalmaz, mutlaka beni rüyasında görür."
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Cemile ben bi kere gördüm ama çok küçüktüm . bildiğim kadarıyla kimse onun kılıgına giremiyor. yani gördüğüm gerçekten peygamber efendimizdi :) çok mutluyum onu gördüğüm için yine görmek istedim ama olmadı. bol bol dua edersem görürüm inşallah
 • Raşitbazen uzun zaman bir yerde oturdugumda, kalmak istedigim zaman gözlerim karanlik oluy bir mudet bunun nedeni nedir acaba?
 • Şifa MarketHastalığınızla ilgili tam teşhis konmamışsa üzgünüm bi önerimiz olamaz, Lütfen önce bir doktora danışınız. Geçmiş olsun.. Bilgi Hattı: 0224 234 56 78
 • Peygamber

  Efendimizi

  Rüyada

  Görmek

  İçin

  Okunacak

  Dua