Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Düşmanın Şerrinden Korunmak İçin Dua
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

101415
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

70457
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Düşmanın Şerrinden Korunmak İçin Dua
Düşmanın şerrinden korunmak için dua burada bulunmaktadır. Düşmanla baş edemez durumdaysanız bu rivayette olduğu gibi düşmandan kurtulmak için dua ediniz. Düşmanın şerrinden korunmak için dua şudur; "Ey Rahman olan Allah 'ım, bana meded eyle"

Rivayet olundu ki:
Zeyd b. Haris (r.a.) Mekke'den Taife giderken yolda münafığın biri kendine arkadaş olur, ta ki bir harabeye varırlar. Münafık:
"Gel, biraz şu harabede istirahat edelim" der. Ve birlikte harabeye girerler. Hz. Zeyd uykuya varır. Bu hali gören münafık, Hz. Zeyd'in ellerini ve ayaklarını bağlar ve: "Muhammed (s.a.v.), seni severse, ben onu sevmem" deyip öldürmeye niyetlenir. Bu durumu gören Zeyd (r.a.):
"Ey Rahman olan Allah 'ım, bana meded eyle" diye Cenab-ı Hakk'a münacaatta bulunur. O anda gaibden bir ses gelir ve şöyle der:

"Ey münafık, sakın onu öldürme."

Münafık, harabeden dışarı çıkıp etrafa bakınır

Kimseyi göremeyince, tekrar öldürmeye niyetlenir. Evvelki gibi münafığa gelen yine korkunç ses, "Ey münafık, sakın öldürmeyesin."

Tekrar münafık dışarıya çıkar, yine kimseyi göremez. Tekrar öldürmeye niyetlenir. O anda evvelkilerinden daha yakından gelen çok şiddetli ve korkunç bir ses: "Ey münafık, sakın Zeyd'i öldürmeyesin." Münafık tekrar dışarı çıkar. Bir de ne görsün, kapıda tam techizatlı bir süvari. şaşkınlığı geçmeden bir darbede süvari tarafından öldürülür. Süvari, Zeyd (r.a.)'in yanına girip ellerini ve ayaklarını çözer. Zeyd (r.a):
"Sen kimsin, beni münafığın elinden niçin kurtardın?" der. Cevaben o kimse:

"Ben Cebrail'im. Sen Hak Teala'ya duada bulunduğunda, ben yedinci kat semada idim. Cenabı Hak tarafından bana:
"Kulum Zeyd'e yetiş" diye nida olundu, orada yedinci kat semada, münafığa bir sayha ettim. ıkinci sayhayı dünya semasında ettim. Üçüncü sayhayı bu harebenin yanında ettim ve münafığı öldürdüm." buyurdular.

* Rivayet edildiğine göre:


Firavun ilahlık davasında bulunmadan evvel bir köşk yaptırıp, giriş kapısı üzerine Allah (c.c.)'ın ismini yazdırdı. Nihayet ilahlık davasında bulunmaya başladı. Musa (a.s.) gönderildi. Firavunu imana davet etti. Onda iman edecek bir hal göremeyen Musa (a.s.) Allah Teala'ya şöyle niYaz etti:
"Yâ Rabbi, bunda iman edecek bir hal göremiyorum. Yine de senin birliğine davet edeyim mi?

Cenab-ı Ecelli Ala:
"Yâ Mûsâ, sen onun küfrüne bakıp helak olmasını istiyorsun. Ben ise kapının üzerinde yazılı olan ism-i celalime bakıp ona mühlet veriyorum," buyurdu.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Tamer Korkmazselam ben tamer sürekli sitenizi takip edioyorum düşmanın şerrinden korunmak için olan duanızı her sabah kalktığımda okuyorum bu güzel paylaşımlarınız için size çok teşekkür ediyorum iyi çalışmalar.
  • Düşmanın

    Şerrinden

    Korunmak

    İçin

    Dua