Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Az Zamanda Çok Sevap ve Cennet
Az Zamanda Çok Sevap ve Cennet
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Az Zamanda Çok Sevap ve Cennet

Okunuşu: Şehidellahü ennehü la ilahe illa hüve vel melaiketü ve üIüI ılmi kalmern bil kıst* la ilahe illa hüvel azizül hakim.

Manası: "Allah kendisinden başka ilah olmadığına tanıktır. Melekler ve adaleti yerine getiren ilim sahipleri de, O'ndan başka ilah olmadığına şahitlik etmişlerdir. O'ndan başka ilah yoktur. O çok güçlü ve her şeyi yerli yerine koyup belli bir amaca yönetendir." Akşamleyin yatacağı esnada bu ayet-i kerimeyi okuyan için bu okumadan dolayı Allah Teala yetmiş bin canlı yaratır. Kıyamete kadar onun için istiğfar ederler. Ancak ayetler okununca: "Allah'ın şahid olduğuna ben de şahidlik ederim. Bu şehadetimi bir emanet olarak sana havale ediyorum." derse, Allah Teala Kıyamet gününde: "Kulum bana bir emanet havale etmişti. Onun manetini yerine getirmeye ben daha layığım. Bu kulumu cennete götürün." buyuracaktır. (T. tiesefi: 1/149)

Değerli mümin! Cenneti kazanmak çok kolaydır. Bu ayet-i kerimeyi yatarken okuman sadece on saniyeni alır. Ben size "On saniyede cennet!" desem bazı alim geçinen zavallılar hemen karşına dikilir ve "Hayır, olmaz öyle şey!" diye inkar ederler. "O hadis zayıftır, mevzudur!" derler. Onlara "Bir Hristiyan yüz sene yaşamış, bu zaman içinde Allah'a şirk koşmak başta olmak üzere domuzunu yemiş, şarabını içmiş, daha neler neler yapmış ... Sonunda aklı başına gelmiş, la ilahe illailah muharnmedürrasülüllah demiş ve ölmüş. Bu adam hakkında ne dersin?" diye sorsan cevabı: "O adam cennettedir." olur. Fakat hayatı boyunca Allah'a ve O'nun Resülü Ekremine kalben bağlı olan mümine, bir kelime-i tevhid getiren adama gösterdiği müsamahayı göstermez. Ben bu kafayı anlamış değilim.

Çok müjdeli bir hadis-i şerif: Efendimiz Aleyhisselam buyuruyor: "Çocuklarınıza ilk kelime olarak "La ilahe iIIellah") öğretin. Ölürlerken "La ilahe illellah"ı telkin edin. Kimin ilk ve son sözü "La ilahe illellah" olursa, dünyada bin yıl yaşasa tek bir günahtan suale çekilmez." (Ramuz Müstedrek, 1044)

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Az

Zamanda

Çok

Sevap

ve

Cennet