Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Adem Aleyhisselam’ın Duası
Adem Aleyhisselam’ın Duası
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Adem Aleyhisselam‘ın Duası :

Adem (a.s.) cennet'ten çıkarılınca Allah'a şöyle dua etmişti:

Rabbena zalemna enfüsena vein Iem tağfir Iena ve terharuna Ienekünerıne mine'f-hasırin.

Manası: «Ey Rabbimiz! Biz nefsimize zulmettik. Eğer sen bizi bağışlamaz ve bize acımazsan, biz muhakkak zarara uğrayanlardan oluruz.»

Bunun -üzerine Hazret-i Allah (c.c.) Adem aleyhlsselamın duasım kabul buyurdu. Bu dua ile Allah'a samimiyetle dua edilince Allah kabul eder.

Hazret-i Aişe validemiz (r.a.) anlatıyor: Allahü Azimü'ş-şan Adem aleyhisselam'ın tevbesini kabul buyuracağı zaman; Adem aleyhisse Him, o zaman bir tepecik şeklinde olan Kabe'yi yedi defa ta va! Etti ve iki rekat namaz kıldı. Sonra şu duayı okudu:

Allahümme inneke ta'lemü sirrt ve alaniyyeti, fakbel ma'zireti ve ta'lemü haceti Iea'tmi sü'Ii ve ta'lemü ma fi nefsi tağflrlt zünübi. AIlahümme inni es'elüke imanen yüboşiru kalbi ve· yakinen sadıkan hatta a 'Ieme ennehü Ien yusibeni illa ma ketebtehu aleyye ve'r-rıda bima kassemtehü li. Ya Ze'l-celali ve'I-ikram. (Ihyau Ulümi'd-din)

Manası: «Allah'ıml Muhakkak sen benim gizli ve aşikar her halimi bilirsin, istediğimi de bilirsin, sen dileğimi yerine getir gönlümden geçeni de bilirsin; beni mağfiret. eyle. Allah'ım. Başıma gelen her mu sibetin, senin takdirinle olduğunu bana bildirecek ve taksimatına rıza gösterecek olan sağlam bir imana beni sahip kıl ve gerçek bir yakini kalbime yerleştir. Ey ululuk ve kerem sahibi Allah'ım.» Bu duanın sonunda, Allah (c.c.) Adem (a.s.) 'a şöyle vahyetti: Ey Adem! Ben seni mağfiret ettim. Hatta senin evlatlarından kim bu dua. ile bana dua ederse, onu da mağfiret buyurup sıkıntılarını gideririm. Onu gayb hazinelerimden zengin ederim; kendisi istemese bile dünya ona yönelir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Adem

Aleyhisselam’ın

Duası