Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Aslan Burcu Genel Yaşam
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Aslan Burcu Genel Yaşam :

GENEL YAŞAM

Aslan insanı, dinamik, enerjik, azimli ve amaçlarına ulaşma konusunda ısrarlıdır. Tıpkı patlayıcı maddelerin barutu gibi, insanları harekete geçirebilme özelliğine sahiptir. İnandığı bir şeyi sonuna dek savunur, bunun için çok fazla çaba ve enerji harcar. Onu amaçlarına ulaştıracak en etkili yolu bulacaktır.

Canlılığı ve sorunların üzerine gitme becerisi, beraberindekiler üzerinde motive edici ve sürükleyici bir etki bırakır, onunla başa çıkmak ya da çabalarına karşı gelmek, kolay değildir. Merhamete ihtiyacı olmadığını söylemeye gerek yoktur. Aslan insanı kural olarak güçlü bir yapıdadır, sağlıklı ve dayanıklıdır.

Bu nedenle onun bitap düşebileceği ve sık sık takatinin son sınırlarına geleceği akla bile gelmez. Ama en güçlü organizma bile günün birinde yorulabilir ve aslanlar yaşamlarının ortasında, kalp rahatsızlığı gibi ciddi bir sorunla karşılaşabilirler.Hangi hastalık olursa olsun, çabucak iyileşip kısa zamanda eski direncine kavuşur.

Ancak psikosomatik hastalıklarda böyle olmaz. Ruhsal dengesi bozulduğunda yada uzun süren depresyonlara girdiğinde, bunlar sağlık durumu üzerinde öldürücü etkiler yaratır. Burada onu ciddi bir tehlike beklemektedir. Yiyip içmeye karşı düşkünlüğü kötü sonuçlar ortaya çıkaracaktır.Sporda gözü pekliği, cüretkar hareketlere düşkünlüğü, çok büyük yaralanmalara yol açabilir.

Aslanlar ağrılara tahammül etmek zorunda kaldıklarında, gerçekten acınacak bir tablo sergilerler. Çıt kırıldım, hoşgörüsüz ve karşısındakini ağlatan kişiler olabilirler. Hastayken bakımları için çok anlayışlı ve sabırlı olmak gerekir. Aslan insanları iş yaşamlarında genellikle çok başarılıdırlar; hem de yeteneklerini çok az kullanmalarına rağmen.

Sistemli düşünebilme yetenekleri zayıftır. Yüzeysel düşünürler, bir konuyu çözümleyebilmek için diğer insanların yardımına ihtiyaç duyarlar.Kendilerine hizmet ettirmeyi sevdikleri için onlarla beraber çalışmak her zaman kolay değildir.Onların gücü, organize etmede yatar ve başarı elde etme konusunda büyük yetenekleri ve bol şansları vardır.

İŞ HAYATI


Aslanlar doğuştan oyuncular, bu nedenle çoğu meslekte şansları fazladır. Şov dünyasına güçlü bir şekilde girmişlerdi, sahne ışıklarını severler, ipleri ellerinde tutma yetenekleri sayesinde kuklaları arzularına göre oynatabilirler. Bu özelliklerinden dolayı doğal olarak doğuştan politikacıdırlar. Üst düzey yöneticiliği, onların kendilerini ifade edebilecekleri uygun bir yer olabilir.

Bu burçta pedagoglara da çok rastlanır. Bilgiyi etkili yollardan temin etmeyi bilirler. Gerekli saygınlığı sağlayacak sakin ve güçlü bir otoriteye sahiptirler, insanları hayret verici bir yetenekle motive etmeyi bilirler. Kendilerini ifade etme isteğini, en iyi şekilde mesleklerinde gerçekleştirebilirler. İdealisttirler, mesleklerini aynı zamanda bir vazife olarak algılayıp, yüksek amaçlarına bu yolla ulaşmaya çalışmaları yararlarınadır. Bunu başarırlarsa çok yükselebilirler.Aslan, yeteneklerini toplum yararına veya iyilik amacına yöneltmeye karar verirse, büyük şeylerin üstesinden gelebilir ve bu kendini başkaları için feda etmeye kadar gidebilir.

Genel olarak onu idareci ve büyük sorumlulukları olan bir yönetici rolünde görürüz. Konusuyla ilgili kararlarda korkak davranmaz.Aslan insanları, otoriter ve hakimiyet sahibidirler. Eleştirileri zalim ve serttir. Ses tonları aksi ve yaralayıcıdır.Ama bunu kötüye yormamak gerekir. Bu, belirgin olan dürüstlük anlayışının gereğidir.Böylelikle emrindekilerin kendilerine olan güvenini garanti ederler. Ayrıca samimi övgülerde bulunabilme özelliğine sahiptirler.Bunu yapış tarzlarıyla, bazı kaba insanların neden olduğu tahribatları telafi ederler.Aslan insanları vefalıdırlar. Kendilerine sadık davranan kişiye tüm hoşgörü ve desteği gösterirler.

Emrindekilerden kesin bir saygı ve sadakat beklerler. Otorite ve yetkilerine yetkilerini sorgulamaya cesaret eden herhangi bir kişinin varlığını ya da bir komployu sezerlerse, buna şans tanımaz, kısa keserler bir "cüce ayaklanmasına hiçbir zaman izin vermezler. Ün, Aslanlar için paradan daha önemlidir. Unvan ve makama çok önem verirler.

Saygı gösterileri onların için büyük bir memnuniyet kaynağıdır, çünkü bu, büyüklüklerinin ve hükümdarlıklarının kabul edilmesidir. Bütün girişimlerin tepe noktasında bulunurlar. Tartışılmaz yönetici niteliklerinden kaynaklanan mantıklı ve açık hükümlerle, ölçülü ama hızlı hareket ederek, gerçekten önemli işlerin üstesinden gelirler.

UYGUN MESLEKLER

Genel müdür, müdür, servis şefi, büyükelçi, bir parti başkanı, üniversite profesörü, başhekim, oyuncu, rejisör, sanatçı, bir sanat galerisinin sahibi, sarraf, ressam, iç mimar, lüks bir butiğin sahibi.

ASLAN BURCU ve PARA

Bonkör, lüksü seven, gösterişten hoşlanan Aslan için para biriktirmek neredeyse imkansız gibidir. Ancak gücü çok seven Aslan, parayı da bir güç aracı olarak algıladığı için, mümkün olduğunca standardını korumaya gayret eder. Tüm ihtiyacı olanlara ayrım yapmadan yardım etmesine rağmen, kendi muhtaç durumda olmaktan nefret eder.

Bu durumdaki Aslan'ın en yakınlarından bile yardım istemesi neredeyse hayatını kaybetmekle eşdeğerdir. Onurunu ve gücünü her şeyin önünde tutan Aslan, risk almayı da sever ve doğal görür. Dolayısıyla kumar yada talih oyunları finansal pozisyonunu sarsan en büyük dezavantajları olarak sıralanabilir.Çocuklarına karşı çok dayanıksız olan Aslan, maddi olarak da elinde ne varsa kullanarak, onların istediğini yapmaya çalışır. Kendisiyle birlikte olan insanların, her zaman ve şartta en iyiye layık olduğunu düşündüğü için, bu şekilde hareket eder.

Bu maddi olanakların bulunmadığı zamanlarda bile, durumu karşısındakilere hissettirmemekle başlayan bir özelliktir. Dolayısıyla Aslan'ın ailesi kötü durumları en son öğrenir ve büyük şoklar yaşar. Arkadaşlarıyla birlikteyken, kimsenin elini cebine sokmasına izin vermeyen Aslan, zaman zaman finansal olarak da suistimal edildiğinin farkına geç varabilir. Saygı görmek ve takdir edilmek ihtiyacı yoğun olduğu için, parasızken kendini zavallı ve güçsüz hissederek, toplumsal paylaşımlara girmekten sakınacaktır.Doğal bir risk sever olan Aslan borsada ve diğer spekülatif alanlarda başarılıdır.

Ancak, özellikle başarılı adımlardan sonra aşırı riskleri almaktan hiç çekinmemesi, kenara çekilmeyi bilmemesi, uçurumun kenarını görmesine de neden olur. Emlak borsası, altın borsası da Aslan'ın başarılı olabileceği alanlardır. Bunun dışında değerli taşlar ve madenlerle yatırım yapmak da Aslan için uygun bir seçim olacaktır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Kabir

Duası