Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Pirinç Sirkesi
Pirinç Sirkesi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Pirinç sirkesi Çin de, Vietnam da olduğu gibi, yapışkan beYaz pirinçten yapılır. Japonya da ise işlem biraz daha değişiktir: Japonlar atalarından kalan alışkanlıkla pirinç sirkesini bal ile karıştırırlar, ancak kullandıkları sirke, esmer yani işlenmemiş pirinçten yapılan sirkedir. Pirinç sirkesi içerik bakımından çok zengindir, en azından yirmiden fazla aminoasit çeşidi barındırır.

Çok tanınmış olmasının ötesinde zindelik verdiği ve yaşlanmayı geciktiği bilinmektedir. Hiç fena değil, değil mi? Tamago-Su Samuraylara güç veren sihirli içecek!

Bu sihirden siz de faydalanmak ister misiniz? Bundan daha kolay bir şey yok, tek problem, esmer pirinç sirkesi bulmakta. En kuvvetli doğal reçete olarak kabul edilen Tamago-Su veya yumurtalı sirke, aşağıdaki şekilde hazırlanıyor:

• Taze bir yumurtayı esmer pirinç sirkesi dolu bir bardağın içine tamamen batacak şekilde bir hafta bırakın. Sirke, kabuğu dâhil tüm yumurtayı tamamen çözüp eritecektir. Geriye sadece kabuğu iç taraftan saran zar kalacaktır.

• Ertesi hafta, yapmanız gereken, sirkenin içindeki bu zarı delip içindekini sirkeye katıp iyice karıştırmak (zarı değil, onu atabilirsiniz!)


Pirinç Sirkesi Kullanımı: Fermente edilmiş pirinçten elde edilen bu tatlı sirke füzyon mutfağında, sushi ve Japon mutfağına özgü sosların yapımında kullanılır.

Pirinç Sirkesinin Bilinen Yararları
* Buğaz Ağrısına faydalıdır.
* Damar sertliği ve tıkanıklığı
* Sivilce ve ciltteki lekeleri giderir.
* Şeker hastalığında kanın temizlenmesinde sakinleştirmeye yararı vardır.
* Kanı temizler ve kan dolaşımını hızlandırır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Atilla Tunçyumurtalı sirke nasıl kullanılır.hangi aralıklarla nasıl kullanılır.
  • Şifa Markettarifle ilgili detaylar linktedir inceleyebilirsiniz.
    http://sifamarket.com.com/alternatif-tip/pirinc-sirkesi.html
  • Ayşenur TopalPirinç sirkesinin faydaları hakkında birçok bilgi okudum. Pirinç sirkesini yemek ve sebze salatalarında kullanırsam faydası olur mu? Sadece Pirinç Sirkesini içmem de yeterli olur mu?
  • Şifa MarketE. ticaret sitesi olduğundan sadece sitemizde bulunan bitkisel ürünlerle ilgili bilgi verilmektedir. evde yapılan veya başka yerden temin edilen ürünlerle ilgili malesef bilgi veremiyoruz. geçmiş olsun. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  • Pirinç

    Sirkesi