Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Manyetik Alan Terapisi
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

101987
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

70907
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Manyetik Alan Terapisi :

MANYETİK ALAN TERAPİSİ

Elektromanyetik enerji ile insan bedeni arasında varlığı sabit ve önemli ilişkiler bulunmaktadır. Manyetik alan terapisi fiziksel ve duygusal hastalıkların teşhis ve tedavisinde kullanılabilir. Bu işlemin semptomları hafiflettiği ve bazı vakalarda yeni bir hastalık dönemini geciktirdiği gözlenmiştir. Günümüzde mıknatıslar ve elektromanyetik tedavi cihazları ağrının ortadan kaldırılması, kırılmış kemiklerin iyileşme sürecini hızlandırmak ve stresin etkilerini azaltmak gibi amaçlarla kullanılmaktadır.

Dünya çok çeşitli manyetik alanların etkisi altındadır. Bu alanlardan bir kısmı yeryüzünün kendi manyetik yapısı tarafından üretilmekte diğerleri güneşten gelen manyetik fırtınalar ve havadaki değişiklikler tarafından oluşturulmaktadır. Ayrıca günlük hayatta kullanılan elektrikli aletler, motorlar, televizyonlar, ofis cihazları, bilgisayarlar, mikro dalga fırınlar ve evlerdeki elektrik tesisatları gibi pek çok unsur da elektromanyetik alan oluşturmaktadır. Hatta insan bedenindeki pek çok süreç hücre içindeki kimyasal işlemler ve sinir sistemindeki iyon akımları ile küçük miktarda elektromanyetik alanlar oluştururlar. Son dönemlerde bu elektromanyetik alanların insan bedenini olumsuz ya da olumlu yönde etkileyebileceği gözlendi ve manyetik alan terapisi gelişti.

Mıknatısların ve elektrik cihazlarının ürettiği kontrollü manyetik alanların pek çok tıbbî uygulaması bulunmaktadır. Bunlardan en önemlilerinden biri MR şeklinde bilinen Manyetik Röze-nans Cörüntüleme'dir. Bu yöntem daha güvenilir olması nedeniyle yavaş yavaş röntgenin yerini almaktadır. Yine beynin elektrik aktivitesini tespit amacıyla manyetoensefalografi elektroensefalog-rafiye tercih edilen bir yöntem hâline gelmektedir. Tedavi amacıyla da kullanılan manyetik alan üreten cihazlar, uyumayı kolaylaştıran ve stresi azaltan manyetik alan yatakları ve battaniyeleri de mevcuttur.Stres; bakteriyel, fungal ve viral enfeksiyonlar, ağrının rahatlatılması ve santral sinir sistemi hastalıklarında manyetik alan tedavisinden faydalanılmaktadır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Manyetik

Alan

Terapisi