Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Koza
Koza
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Koza :

Egzersizin amacı: Dış etkilere karşı psikolojik korunma hislerinin oluşturulması.

Yapılışı:

Vücudumuzda birikmiş olan enerjiyi el ve ayak parmaklarımızın uçlarından çıkan bir ışın gibi bir akıma organize edin. Bu ışın havada bir mesafe katettikten sonra yukarıya doğru kıvrılarak tüm vücudu sarar ve bir ışın olarak başa doğru yönelir. Işın daha sonra başın üstünden arka tarafa geçer, aşağıya doğru kıvrılır ve baş kısımdan girer. Vücudun içinden belkemiği boyunca geçer, ayrı ayrı yönlere ayrılıp kollara ve ayaklara ulaşır. Böylece enerji bir halka çizerek dolaşır.

Kendi kendini etki altına alma sürecini yeterince geliştirdikten sonra, enerji ışın akımının dıştaki bölümünü tüm vücudun çevresinde açmaya çalışacağız. Bu durumda vücudumuz bir eksen gibidir. Açma işleri dış ışından bir tabaka vücudumuzu sarıncaya kadar devam eder. Bu tabaka vücuttan belirli bir uzaklıktadır ve tabakanın kenarları vücuda giren ve vücuttan Çıkan bir huni şeklinde olmalıdır. Bundan sonra ortaya çıkan his sabitleşerek bu tablo göz önüne getirilmeye çalışılır. Bunu başardıktan sonra düşünsel olarak, irademizi kullanarak bu I saat yönünde çevirmeye çalışacağız. Döndürme olayına hunilerin vücuttan "kopmasına" ve tabakanın kendini kapatmasına kadar devam ediyoruz. Böylece enerji "koza"sı oluşur. Koza'nın iki yönü vardır: Yukarıdan aşağıya (dikey) ve vücudun enine (yatay).

Bu tabloyu iç görmede ve hislerimizde sabitleştirdikten sorun iç kozanın, yeni ve değişik yönlere giden enerji katlarının oluşturulmasına geçebiliriz. Örneğin: Spiral şeklinde sargı bezi sarmak gibi. Sonuç: Vücudun çevresinde aktif bir biçimde bir "enerji" engelinin oluşturulması, derinleşmiş sensomotor hislerimizin yönetimi, soyut düşleri gerçek nesnelerle karşılaştırarak, konsantrasyon yetenekleri idmanının devam ettirilmesi, dış etkenlere karşı psikolojik güvenin oluşturulması.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Koza