Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Arpa Filizi
Arpa Filizi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Arpa filizi sağlık sorunlarınıza tek cevap olmasa da bulabileceğiniz en mükemmel hastalık önleyicidir. Kandaki potasyum oranının tehlikeli ölçüde düşmesi (hipopotasemi), kalp sorunları, kanser ve Artrit gibi enflamatuar hastalıklara karşı gücüne dair kanıtlar gitgide artıyor. Yüksek besin değeri sayesinde halk (özellikle gençler) arasında en yaygın sağlık sorunlarından biri olan kötü beslenmenin yol açtığı hastalıklar önlenebilir ya da azaltılabilir. Kötü beslenme aç kalmak demek değildir. Hatta çok şişmanlayacak kadar yiyor da olabilirsiniz. Ama yediğiniz yiyeceklerin hacmi ya da çeşidi besin değerinin garantisi değildir. Bugün birçok bilgili insan tablet ya da suyla karıştırılan toz şeklinde arpa filizi suyu tüketiyor. Yeşil Magma ya da Yeşil Arpa Ekstresi adıyla satılan bu ürünlerde arpa filizinde de bulunan kalsiyum, klorofil, bakır, magnezyum, manganez, organik demir, fosfor, potasyum, çinko ve süper oksit dismutaz enzimi bulunur.

Bunlar yalnızca kesin olarak bildiklerimiz! Sürekli olarak önceden bilinmeyen yararları keşfediliyor. Örneğin lipid peroksidasyonunu. Yani yağ hücrelerinde ve dokularında çok büyük zarar verebilecek olan hidrojen peroksit yerleşmesini önleyen bir Antioksidan var. 2-0-Glycosyl Isovitexin ya da 2-0-GIV adıyla bilinen bu antioksidan alabileceklerinizin en kuvvetlisidir ve arpa yapraklarında bulunur. Artrit ve benzer enflamatuar hastalıklarla ilgili araştırmalar yapan hekimler, pankreatit, bağırsak ve mide hastalıklarından mustarip olanlarda da yeşil arpa filizi tüketimi sonucu hızlı ve ölçülebilir rahatlama sağlandığını keşfetti.

Yeşil arpa enzimleri, tütün katranı gibi kanserojen maddeleri nötralize eder, laboratuar deneylerinde de yeşil arpa ekstresinin Prostat kanseri hücrelerini yok ettiği tespit edildi. Kan dolaşımını düzenler ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Bunlar şimdilik bildiklerimiz! Yeşil arpa hakkındaki araştırmalar daha ilk aşamalarında, dolayısıyla yakında daha birçok yararı olduğunu öğrenebiliriz. Gördüğünüz gibi, yeşil arpanın dünyanın her yerindeki insanların başına dert olan çok sayıda sağlık sorunu ve hastalığa karşı doğanın tek ve doğru cevabı olduğuna inanmak hiç de ters olmaz.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Arpa

Filizi