Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Akupunktur Noktaları
Akupunktur Noktaları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Akupunktur noktalarının niteliği çok özerkli gözlemler sonucunda belirlenmiştir. Bu noktaların beden derisi üstünde yerelmaları,' iğneyle tedavinin geliştirilmesinde önemli bir etken olmuştur. Özellikleri şöyle sıralanabilir:

- Ağrın olma özelliği; İster kendiliğinden ister basınç altında, seçimli bölgelerin bazen yakınında bazen hasta bir organın iyice uzağında, ama her zaman, aynı organlar ya da aynı işlevler aynı hastalığa tutulduğunda söz konusu bölgelerin üstündeki doğrusal dizilerde gruplanırlar.

- Bu noktalar, uyarıldıklarında (akupunkturcunun iğnesi ile ve uyarı çizgisinde), gözlemlenen rahatsızlıklar üstünde iyileştirdi bir etki ortaya koymak olasılığına sahiptirler. Bu noktaların varlığı yadsınamaz. Çoğunlukla hasta, ağrılı noktaları kendisi bildirir ve doktor, bunları kesin anatomik işaret noktalarına göre belirler. 'Sekiz yüz tane akupunktur noktası vardır.

Bu noktaların büyük kısmı Bilateral biçimde konumlanır. Her meridyenin taşıdığı yansıma, hem fizik hem fizyolojik hem de psikoentellektüel düzeyde iki etki sınıfında değerlendirilir: Biri, belirttiğimiz gibi, nesnel olarak enerji akışındaki sistemleşmeden doğan doğrudan komut etkisi, öteki ise Çincilerin enerji aktarma özelliğini derlemedikleri belirti etkisidir.

Ancak bu noktalan, Choain‘in önerdiği gibi, bir önceki ile uyumsal Yankılaşın içindeki öğeler ve Cazes'in önerdiği gibi, dengesizlik tiplerini karşılayan öğeler şeklinde düşünmek yerinde olur. Kimi akupunktur noktaları birden çok, kimilerimse bir tek niteliğe sahiptir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Akupunktur

Noktaları