Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Akupunktur - Çin Masajı
Akupunktur - Çin Masajı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Akupunktur - Çin Masajı :

Çin masajı, Uzakdoğu'nun tüm masaj yöntemleri gibi çok yaygın olarak kullanılır. Klasik masaj olarak nitelendirilebilir. Batıda yapılandan yâda dijipunktur veya masopunktur denilen bir masajdan çok az farkı vardır. Dijipunktur da, insan bedeninde ve meridyenlerde, kimi deri noktalarının kendine özgü özelliklerinden yararlanan bir enerji masajıdır. Parmaklar ve elle uygulanan akupunktur masajı, Çin Halk Cumhuriyeti'nde yoğun ilgi toplayan bir yöntem olmuş; eski geleneklere dönüş döneminde, 1960'ta Sahn Dong Çin Tıp Enstitüsü'nde masaj hijyeni ve jimnastiğe ilişkin çalışmalar uzmanlık dalı haline getirilmiştir.

Çin masajı bilinen tekniklerden daha üstün özellikler taşır; hem meridyenler boyunca doğrusal yönde hem de Çin noktalım düzeyinde noktasal biçimlerde uygulanabilir. Ritim, yapılan basıncın miktar, masaj yönü farklı etkilere yol açar. .

Bu masaj, genellikle iğne batmasından korkan çocuklarda ve yaşlılarda kullanılır. İğne saplamanın yasak olduğu bazı noktalar için de geçerlidir. Sonuçlar sıradan masaja göre daha az yorularak elde edilir. Üstelik ötekilerin etkilerine oranla, Çin masajı şişmanlık, yorgunluk, sindirim rahatsızlıksan ve travmatolojide özellikle önerilen bir yöntemdir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Akupunktur

-

Çin

Masajı