Tüm Kategoriler
BİTKİSEL ÜRÜNLER BİTKİSEL ÜRÜNLER

ADET DÜZENSİZLİĞİNE İYİ GELEN BİTKİLER

Adet Düzensizliğine İyi gelen bitkiler

Bu bitkilerin karışımından oluşan tedavi edici ürünlere ulaşmak için tıklayınız.

ASLAN PENÇESİ

Aslan pençesi bütün olarak çiçeklenme zamanı toplanır,çiçeklenme zamanından sonra sadece yaprakları toplanır ve gölgede kurutulur.Sadece adet sorunları için değil beyaz akıntı,karın ağrıları,menapoz dönemindeki stres için de faydalıdır.Civanperçemiyle ile birlikte kullanıldığında ergenlik çağına giren genç kızlarda adet görmeyi kolaylaştırır.Aslan pençesi büzücü özelliğe sahiptir.Çabuk iyilşme sağlar.Diüretik ve kalp güçlendirici olarak kullanılır.İltihaplı yaraları iyileştirir.Diş çektirdikten sonra yaranın çabuk iyileşmesi için aslan pençesiyle ağız çalkalanır.Kas zayıflığında ve kansızlık için kullanılabilir.Doğum sonrası yaralanmalar,lohusa dönemindeki halsizlik için ve düşük yapma ihtimali hallerinde rahimi ve cenini kuvvetlendirmek için aslan pençesi çok yardımcı olur.Bu durumdaki kadınlar hamileliğin 3. ayından itibaren aslan pençesi çayı içmelidirler.

Bütün kadın hastalıkları için faydalıdır.Çoban çantası otuyla beraber kullanıldığında rahim sarkması ve fıtığında bile yardımcı olur.Bu durumlarda taze bitkiden yapılmış 4 bardak çay gün boyu yudumlanarak içilmelidir.Ayrıca hasta bölgeye çoban çantası tentürüyle masaj yapılır,civanperçemi çayıyla (bir banyo için 100 gr civanperçemi) oturma banyosu yapılır.(haftada 3 kez)

Atalarımız bitkiyi dahili ve harici yaralar,sara ve fıtık için de kullanmışlar.

Eski bir bitki kitabında diyor ki:Birisi hastalandığında,genç olsun ya da yaşlı,2 avuç dolusu aslan pençesini- katı yumurta haşlama süresi kadar- haşlasın ve bu suyu içsin.

Günümüzde bitki tekrar hak ettiği yeri almaktadır.Herbalist Abbe Kuenzle bitkinin değerini şöyle anlatır:"Eğer kadınlar bu bitkiyi hastalıklarından önce ya da hastalıkları sırasında içselerdi,bütün iltihapları,ateşi,yanmayı,ülserleri ve fıtığı iyileştirdiğinden,yapılan ameliyatların 3 de 2 sine gerek kalmayacaktı

DEFNE (Laurus nobilis):


Defne yaprağı %1-3 esans yağlarından oluşur. Bu lipitler 1,8-cineole ve pinen, Terpen, Sesquiterpen, Metileugenol ve daha ufak miktarlarda ?- ve ß-Pinen, Phellandren, Linalool, Geraniol ve Terpineol. Defne yaprağının tat ve aroması büyük ölçüde eugenol adlı esansiyel yağdan kaynaklanır. Tedavi olarak romatizma, deri kızarıklıkları ve kulak ağrıları için kullanılır. Ayrıca terletici, ateş düşürücü, vücudu rahatlatıcı, idrar ve adet söktürücü olarak kullanılır. İştahı açar, hazmı kolaylaştırır, sinir ağrılarını dindirir. Hamilelerin kullanmaması önerilir.

AYNI SAFA (Calendula officinalis):


Bitkinin içeriğinde calendula-sapogenin, eterik yağlar, glikozitler, xantophill, müsilaj, karationid, acılık veren maddeler, organik asitler ve flavonoidler bulunur. Çiçekleri ise saponin, karoten, acı esans, uçucu yağ, sterol, flavonit ve yapışkan bitki sıvısını içerir. Bitki düzensiz adet görmelerini normale döndürmede, adet söktürmede, menopoza yakın devrelerde sancılı veya yetersiz adet kanaması görülen durumlarda, özellikle lenf sisteminin temizlenmesinde, mikroplu yaraların çabuk iyileşmesinde fayda sağlamaktadır.

 
 

Müşteri Hizmetleri | Garanti ve İade Şartları | Teslimat Şartları | Gizlilik Taahhüdü ve Güvenlik Politikası | İletişim | Ana Sayfa

                                                                                                                                                                                     Copyright © 2009 Şifa Market | www.sifamarket.com
                                                                                                                                                                                                                                      0224 224 55 92 (pbx)